TV reportáž z cukrárskej súťaže "Juniorská svadobná torta roka"

Posted in Video

Západoslovenská TV natočila a odvysielala reportáž z cukrárskej súťaže Juniorská svadobná torta roka, ktorá sa konala 17.10.2014 v Nitre


Mladí cukrári súťažili, ich svadobné torty zaujali aj profesionálov!

Video reportáž Západoslovenskej TV z cukrárskej súťaže "Juniorská svadobná torta roka"

 

Úspešná a medzi celebritami obľúbená cukrárka Monika Sisková z Majcichova si vysnívala súťaž pre mladých cukrárov.

Tento príbeh je vlastne celkom jednoduchý. Monika celé roky „len“ poctivo robila svoju prácu a chýr o jej vynikajúcich a krásnych tortách sa rýchlo rozšíril do sveta. Jej výtvory sa ocitli na stoloch mnohých slávnych ľudí. Nespyšnela, ale začala rozmýšľať, ako by cukrárskemu umeniu vrátila cveng a ako by ukázala širokej verejnosti a najmä mladým adeptom tohto povolania všetky jeho krásy.

A potom prišiel nápad. Dozvedela sa o medzinárodnej cukrárskej súťaži v Prahe. Zadanie bolo náročné – autorská svadobná torta. V silnej konkurencii obsadila druhé miesto, víťazná priečka ju minula len o chlp. Atmosféra súťaže ju nadchla a hneď vedela, že niečo podobné by raz chcela zrealizovať aj na Slovensku. Nie však pre majstrov cukrárov. Zamerala sa na najmladšiu generáciu.

„Mladí cukrári sa vyučia a po škole si mnohí hľadajú robotu v úplne inom odvetví. Nie je nič prekvapujúce, ak skončia za montážnou linkou niekde v automobilovom závode. To je obrovská škoda, nemá im kto ukázať, že cukrárstvo je kreatívna a krásna práca. Tak som si vysnívala pre nich súťaž,“ hovorí ambiciózna cukrárka. Niekoľko mesiacov celá rodina nežila ničím iným, len organizovaním. Zháňali sponzorov, spoluorganizátorov, odborných porotcov, ceny pre víťazov... a všetko úsilie úspešne vyvrcholilo uplynulý piatok v priestoroch nitrianskeho Agrokomplexu. Záštitu nad podujatím prevzal minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ľubomír Jahnátek.

Súťaž Juniorská svadobná torta bola určená mladým cukrárom vo veku od 15 do 21 rokov. Záujem prejavili väčšinou študenti stredných odborných škôl.

Odborná porota hodnotila nielen vizuálnu stránku ale aj chuť súťažnej torty. Porota bola naozaj odborná, na tom hlavnej organizátorke mimoriadne záležalo. Jej členmi boli aj Lukáš Skála, najlepší cukrár Českej republiky, viacnásobný držiteľ ocenenia Cukrár roka a Yasen Petkov, šéfcukrár hotela Kempinski v Bratislave, ktorý pochádza v Bulharska, ale má bohaté zahraničné skúsenosti z luxusných hotelov a piekol pre výnimočných hostí. Ďalšou členkou poroty bola Adriana Poláková, moderátorka televízie Markíza, autorka niekoľkých kníh o pečení a propagátorka pečenia z kvalitných surovín. Štvrtou členkou bola Katarína Malová, generálna manažérka hotela Kaskády a päticu odborníkov uzatvárala Ildikó Maggioni Brázová, držiteľka mnohých cukrárskych certifikátov, ktorá má bohaté skúsenosti v účasťou v súťažiach a pečeniu sa venuje aktívne, a na túto tému publikuje v odbornej tlači.

Porota vyhlásila sedem najlepších mladých cukrárov, päť z nich získalo automatický postup na medzinárodnú súťaž Svadobná torta roka 2015, ktorá sa bude konať o tri mesiace v Prahe. Víťaz bude môcť absolvovať aj stáž v hoteli Kempinski pod dozorom člena poroty, šéfcukrára Yasena Petkova.

Text je prevzatý z článku Moniky Macháčkovej, autorky týždenníka Život

 

Víťazka súťaže Martina Baková z Nitri

Víťazka súťaže Martina Baková z Nitry

 

 

Otváracie hodiny


Predaj zákuskov:
iba v piatok
13.00 - 18.00
iba v sobotu
8.00 - 16.00
každú nedeľu ZATVORENÉ

Referencie

Kaskády 10 leto

 Monikinetorty sú súčasťou osláv firiem, spoločností, ale aj životných jubileí známych osobností. 

 

Čítať ďalej...

Kontakt

mobil: 0903 96 69 54

email: info(at)monikinetorty.sk

Čítať ďalej...